Дата: 25. 10. 2019 г. (петък)

Място на провеждане: Аграрен университет - Пловдив

Организатори на събитието: Българска асоциация на производителите на оранжерийна продукция (БАПОП).

Цел на събитието: Представяне на основните принципи и цели на интегрираната растителна защита, биологични изисквания  към температура, въздушно-газов режим, към светлина, влажност на въздуха, към почвата, сеитбообращение и други.

В първата част на мероприятието ще бъдат представени:

• Основни принципи и цели на интегрираната растителна защита
• Биологични изисквания за интегрирана растителна защита
• Защо се налага използването на интегрирана растителна защита в оранжериите
• Предимства и условия за успешна борба с неприятелите
• Основни неприятели при домати, краставица и пипер
• Основни биоагенти при домати, краставица и пипер
• Стратегии за борба с неприятелите

Във втората част на семинара ще бъдат представени: проекти между БАПОП и партньори. Експерти от Национална служба за съвети в земеделието (НССЗ) ще вземат участие, като представят дейността на Службата по проект „Свързани в мрежи европейски ферми за стимулиране на взаимното обогатяване на знанията и използването на иновации чрез демонстрации“ (NEFERTITI). По проекта са създадени 10 интерактивни тематични мрежи, които обединяват 45 регионални хъба (центрове) включващи земеделски стопани организиращи демонстрации  и институции свързани със земеделието (съветници, неправителствени организации, индустрия, образование, научни институти и политици в 17 държави. Национална служба за съвети в земеделието ръководи и координира дейностите по мрежа № 7 „Подобрена ефективност на използване на хранителните вещества в градинарството" и мрежа № 9 „Намаляване употребата на пестициди при производството на грозде, плодове и зеленчуци“.

В третата (практическа) част ще бъде проведена демонстрация. В нея участниците в семинара ще имат възможността да се запознаят с действието на биоагентите в оранжериите. Лектор на семинара ще бъде г-н Ангел Дойчинов.

Програма на събитието може да видите тук.